180863-2019 - PlaneringSverige-Umeå: Medicinsk programvara
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Informationssystem för klinisk genetik
Referensnummer: 2014/S 243-427777
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48180000 Medicinsk programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Meddelande om förändring i gällande kontrakt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48814000 Medicinska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Annonsering avser ändring av kontrakt VLL 2020-2014 Informationssystem till Klinisk genetik.
Annons TED/EUT: 2014/S 243-427777, 2014-12-17