Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förvaltning, support och utveckling av Statskontorets webbplats samt intranät
Referensnummer: 2023/18-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Statskontoret söker en digital ramavtalspartner till att ansvara för alla delar i utvecklingsprojektet av vårt nya intranät. Från koncept till utveckling och förvaltning. Leverantören ska även förvalta, utveckla och ge teknisk support för våra webbplatser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 750 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72500000 Datortjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Förvaltning, support, utveckling 2 webbplatser samt intranät under totalt 4 år.