Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital lärplattform
Referensnummer: KS 2019/63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48190000 Programvara för undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar implementering, drift, support och underhåll avseende en kommunövergripande digital lärplattform tillhandahållen som SaaS (software as a service) för Kristianstads kommuns ca 7 000 medarbetare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48190000 Programvara för undervisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen