180963-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Glasögon – Arbetsglasögon
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelArbetsglasögon
BeskrivningBildskärms-, skyddsglasögon och specialanpassade glasögon för Region Örebro läns medarbetare.
Intern identifierare25RS8183
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33734000 Glasögon
Ytterligare klassificering (cpv): 33734100 Bågar och skalmar till glasögon, 33734200 Glasögonglas, 33735100 Skyddsglasögon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000