180964-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Möbler – Säker förvaring - och Biblioteksmöbler
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSäker förvaring - och Biblioteksmöbler
BeskrivningUpphandlingen omfattar Stadens behov av produkter inom två (2) anbudsområden: säker förvaring samt biblioteksmöbler.
Intern identifierareSF 2025/473
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39100000 Möbler
Ytterligare klassificering (cpv): 39100000 Möbler, 39130000 Kontorsmöbler, 39150000 Diverse möbler och utrustning, 39151000 Diverse möbler, 39155000 Biblioteksmöbler, 45421153 Montering av väggfasta möbler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelSäker förvaring
Beskrivningsäker förvaring
Intern identifierareSäker förvaring
Huvudklassificering (cpv): 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelBiblioteksmöbler
Beskrivningmöbler
Intern identifierareBiblioteksmöbler