180975-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Skyltar och liknande föremål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltar
Referensnummer: EUI 17 033
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44423400 Skyltar och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsinbjudan.
Välkommen att lämna anbud i Göteborgs universitets upphandling av Skyltar.
Antal leverantörer och avtalsperiod.
Avtal avses att tecknas med endast en leverantör. Göteborgs universitet avser att teckna ramavtal för en period av tre (3) år, med möjlighet till förlängning ett (1) år. Maximal avtalsperiod är fyra (4) år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34928470 Skyltning, 34928472 Skyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen