180975-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företagshälsovård – Företagshälsovård
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFöretagshälsovård
BeskrivningFöretagshälsovårdstjänster för medarbetare, i enlighet med Arbetsmiljölagen (1977:1160). Företagshälsovården ska leverera tjänster inom arbetsmiljö- och rehabiliteringsområdet och ska agera som en oberoende expertkompetens för kommunens och bolagens alla chefer och medarbetare. Det är viktigt att säkerställa kompetenser inom hela arbetsmiljöområdet för att kunna stödja verksamheterna genom hela arbetsmiljöprocessen. Detta gäller främjande, förebyggande och rehabiliterande tjänster för såväl individer som grupper och organisation.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85147000 Företagshälsovård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109566:Lot:1