18100-2022 - ResultatSverige-Malmö: Betong
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Betongvaror
Referensnummer: SN-2021-4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44114000 Betong
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö stad, har som ambition att genomföra en upphandling avseende inköp och leverans av betongvaror. I samband med denna upphandling vill vi bjuda in möjliga leverantörer att svara på frågor.
Syftet med denna RFI är att öka vår kännedom om marknaden för att i slutänden kunna utforma ett tydligt, transparant och proportionerligt upphandlingsdokument som möter vår kravprofil. Detta är leverantörens tillfälle att lämna synpunkter som de anser är av vikt för att upphandlingen ska ha ett bra resultat för alla parter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44110000 Konstruktionsmaterial, 44114200 Betongvaror, 44114250 Betongplattor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget avser leveranser av betongvaror för markbeläggning, kantstöd, markavloppsrör, brunnar, trädgropsfundament, pollare m.m.