2. Förfarande
Förfarande
Titel: RAMAVTAL - Transporttjänster för löpande skötsel
Beskrivning: Transporttjänster efter avrop för i första hand löpande skötsel inom Kopparstadens verksamhet såsom; - Tömning av Kopparstadens container. - Hämtning av växtmaterial såsom träd, buskar etc. - Uthyrning av container inklusive utställning och tömning. - Påfyllning av sandfickor inklusive material. - Leverans av markmaterial såsom jord, sand etc. Avtalsperioden är 2024-04-01 - 2026-03-31 med option på 1 + 1 år.
Intern identifierare: Ä2024- 6334
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14212400 Jord, 44613800 Avfallscontainrar, 63111000 Containerhantering, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Ramavtal - Transporttjänster för löpande skötsel