Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Södra Gunsta etapp 1.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Byggentreprenader
Utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige, Södra Gunsta, Uppsala kommun.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av markentreprenör för utförande av allmänna gator, VA och pumpstationer Södra Gunsta etapp 1.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
42000000 Industrimaskiner
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 35 307 039 SEK
exkl. moms