181141-2018 - ResultatSverige-Tingsryd: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bil Solglimten
Referensnummer: 17-038
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Ett fordon med möjlighet till fem eller sju sittplatser till äldreomsorgen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34110000 Personbilar, 34114000 Specialfordon, 34114400 Minibussar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen