Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyråtjänster 2021
Referensnummer: KS 2020-00684
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser resebyråtjänster för affärsresor samt grupp- och konferensresor. Resebyrån ska också vara konsult i resefrågor och medverka till att resandet planeras på ett sådant sätt att resornas syfte uppnås till lägsta möjliga kostnad och minsta möjliga miljöpåverkan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen