Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Prekvalificering till projekttävling om stadsbiblioteket i Helsingborg 2022
Referensnummer: 169/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71200000 Arkitekttjänster
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71200000 Arkitekttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Helsingborgs stad, i samarbete med Sveriges Arkitekter, anordnar en inbjuden projekttävling i två steg om gestaltning av om- och tillbyggnad av Stadsbiblioteket i Helsingborg