2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beställarstöd ramavtal mark- och anläggningsarbeten
Beskrivning: Enligt förfrågningsunderlagets handlingar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107216:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten