181190-2022 - ÄndringSverige-Malmö: Utbildningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läxhjälp
Referensnummer: 2022MKB-740
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser läxhjälp för högstadieelever med målet att få fler unga att klara skolan, höja sina betyg och öka sina framtidsmöjligheter.