2. Förfarande
Förfarande
Titel: Gruppanslutning och Fastighetsnät för Svedalahem
Beskrivning: Svedalahem avser att handla upp en Gruppanslutning för internetaccess och Must carry-TV som initialt ska levereras på befintlig nätinfrastruktur. Upphandlingen omfattar även etablering av nytt fiberfastighetsnät till samtliga lägenheter som ska vara färdigställt senast 2026-06-30.
Intern identifierare: 24/13
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72411000 Internetleverantörer
Ytterligare klassificering (cpv): 32410000 Lokalt nät, 32412100 Telekommunikationsnät, 32412110 Internetnätverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000