181226-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Örnsköldsvik: Golvläggning och -beläggning samt tapetsering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Golvarbeten
Referensnummer: A 19-023 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45432000 Golvläggning och -beläggning samt tapetsering
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun, AB Övikshem, Miljö och Vatten i Örnsköldsvik AB och Örnsköldsviks Hamn och Logistik AB upphandlar ramavtal avseende golvarbeten med tillhörande material för successivt avrop under ramavtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45432000 Golvläggning och -beläggning samt tapetsering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45000000 Anläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område 2
Del nr: 2