181247-2018 - ResultatSverige-Jönköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Urologlaser
Referensnummer: 2017/698
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Urologlaser.
Anbudets form och innehåll.
Hela anbudsförfarandet genomförs på svenska med undantag för bilagor som även accepteras på engelska. Anbudet ska lämnas elektroniskt via Tendsign. Anbudet ska utformas helt i enlighet med förfrågningsunderlaget. Reservationer accepteras inte. Svar i förfrågningsunderlaget ska gälla före eventuella motstridiga uppgifter i bifogade bilagor.
Utöver anbud via Tendsign ska även 3 kopior i form av USB-minne skickas innan anbudstidens utgångsdatum till:
Region Jönköpings län Inköpsavdelningen Box 1024 551 11 Jönköping Försändelsen märks med upphandlings namn och diarienummer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33169100 Kirurgisk laser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen