181297-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fraktcontainrar för särskilda ändamål – Mobila transporttankar för drivmedel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMobila transporttankar för drivmedel
BeskrivningPolismyndigheten, Tullverket och Kriminalvården kan under en tid av 2 år med möjlighet till förlängning 1+1 år avropa mobila transporttankar med tillbehör avsedda för drivmedel.
Intern identifierareA629.671/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34221000 Fraktcontainrar för särskilda ändamål
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34220000 Släp-, påhängsvagnar och fraktcontainrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMobila transporttankar för drivmedel