181303-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Instrument och sjukvårdsartiklar SLL480 - TIlläggsupphandling 1 Pulsoximetrar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelInstrument och sjukvårdsartiklar SLL480 - TIlläggsupphandling 1 Pulsoximetrar
BeskrivningRegion Stockholm har för avsikt att upphandla pulsoximetrar/saturationsmätare och tillbehör.
Intern identifierareFSN 2025-0150
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000