181323-2018 - ÄndringSverige-Luleå: Hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2018 Hygien och desinfektion Region Norrbotten
Referensnummer: 18/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33700000 Hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal på hygien och desinfektionsprodukter inom områdena;
Handdesinfektion, Ytdesinfektion, Säkerhetsprodukter, Engångsdukar, Hudvård, Munvård, Hygien övrigt
Det totala värdet för denna upphandling under hela avtalsperioden inklusive option för förlängning uppskattas vara ca 18 000 000 SEK