181325-2018 - ÄndringSverige-Härnösand: Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Suturer och staples
Referensnummer: 18RS1243
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar suturer, ligaturer, stapler, clips och endoskopiska instrument till regionen Västernorrland.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av suturer, ligaturer, stapler, clips och endoskopiska instrument till Region Västernorrland enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.