181339-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diktafoner – Dikteringsutrustning med tillbehör
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDikteringsutrustning med tillbehör
BeskrivningDikteringsutrustning med tillbehör inkl. option avseende ett centralt system för hantering av utrustning.
Intern identifierareRJL 2024/719
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 32332100 Diktafoner
Ytterligare klassificering (cpv): 32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning, 32342100 Hörlurar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDikteringsutrustning
Huvudklassificering (cpv): 32342100 Hörlurar
Ytterligare klassificering (cpv): 32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGENERELL DEL