181349-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tandröntgen – Digitala röntgensensorer med tillhörande utrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDigitala röntgensensorer med tillhörande utrustning
BeskrivningKI:s institution för odontologi och universitetstandvård (OFA) avser att upphandla ett (1) ramavtal för avrop av digitala röntgensensorer för intraorala bilder med integerering i befintligt röntgensystem samt med tillhörande utrustning.
Intern identifierare2-4518/2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33111500 Tandröntgen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000