Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hög- och lågspänningsentreprenad
Referensnummer: 0303/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
SFV söker en entreprenör med erfarenhet och kompetens för att installera högspänningsanläggningar vid om- och tillbyggnation i fastigheter med förhöjt byggnadstekniskt skydd och kulturhistoriskt värde men även för att kunna dra nytta av produktionseffektiva processer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej