Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: 22670
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Utförandeentreprenad i samverkan för byggnation av en ny tryckstegringsstation och en ny lågreservoar för dricksvatten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 130 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning, 65000000 El-, vatten- och energiverk, 65110000 Vattendistribution, 65111000 Dricksvattendistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen