181435-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Grödor, trädgårdshandels- och trädgårdsprodukter – Gräsfrön, gödning och linjeringsfärg
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelGräsfrön, gödning och linjeringsfärg
BeskrivningKarlstads kommun söker en leverantör för att tillgodose behovet av gräsfrö, gödning och linjeringsfärg till kommunens fotbollsplaner för de kommande fyra åren.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 03110000 Grödor, trädgårdshandels- och trädgårdsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105372:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 24400000 Konstgödsel och kväveföreningar, 44810000 Färger, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77320000 Skötsel av idrottsplatser, 03111000 Frön