181446-2026 - Resultat
Sverige – Vagnar – Transportvagnar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransportvagnar
BeskrivningUpphandling av transportvagnar avsedda för Tvätteriet Alingsås, Hjälpmedelscentralerna, Sisjödepån samt Läkemedelstransporter. Alternativa benämningar är Cirkulationsvagn, Gallervagn, Rullcontainer.
Intern identifierareRS 2025-06289
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34911100 Vagnar
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000