Huvudsaklig CPV-kod 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar upphandling av en leverantör (L) som ska utföra driftåtgärder, avhjälpande underhåll och planerat underhåll åt Akademiska Hus (B).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45343000 Installation av brandskydd, 45343100 Brandsäkringsarbeten, 51700000 Installation av brandskyddsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen