See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultuppdrag vid in situ-sanering, fd sågverken i Lidhult och Hjortberga
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal och omfattar tekniska konsulttjänster för de båda projekten Lidhult och Hjortsberga.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92508:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten