181553-2021 - ResultatSverige-Karlsborg: Reparation och underhåll av hissar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling hisservice Uppsala
Referensnummer: 0419/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett Serviceavtal avseende Service, reparation, renovering och installation av hissar, lyftanordningar, portar och grindar inom de förvaltningsområden som framgår av förfrågningsunderlaget.
Förvaltningsområdena delas i denna upphandling in i 18 geografiska områden och anbud lämnas på det eller de områden man önskar avtal i.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45313100 Hissinstallationer, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen