Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkeringsövervakning
Referensnummer: KA 2020/1176
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal parkeringsövervakning är främst till för att öka tillgängligheten av parkeringsplatser samt att tillse att gängse parkeringsregler efterföljs.
Bevakning ska ske utifrån beställda tider per dag och månad från kommunens kontaktperson. Samtliga krav på tjänsten, parkeringsvakterna, beställningar med mera framgår av upphandlingsdokumenten
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98351100 Bilparkeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen