181575-2021 - ResultatSverige-Växjö: Tryckning och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster 2021
Referensnummer: KS 2020-00309
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är uppdelad i två delar:
Del ett: Tryckeritjänster större upplagor- en leverantör som kommer att ha totalansvar för eventuella underleverantörer inom prepress, bokbinderi och transport av gods etc.
Del två: Tryckeritjänster mindre upplagor (Upphandlande myndighet denna del är Växjö kommun). Växjö kommuns interna tryckeri har avvecklats. Detta interna tryckeri har tryckt produkter i mindre upplagor. Ofta med "snabba bud".
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79820000 Trycktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen