181577-2021 - ResultatSverige-Gävle: Databastjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upplysningstjänst
Referensnummer: LM2020/029010
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72320000 Databastjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
En sammanhållen webbaserad upplysningsdatabastjänst för att ge myndighetens anställda tillgång till lättillgänglig och aktuell information gällande personupplysning och företagsinformation.
Lantmäteriet delar inte upp denna upphandling i separata delar att lämna anbud på, eftersom det passar den specifika tjänsten bättre att inte dela upp avtalet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48610000 Databassystem, 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen