181580-2021 - ResultatSverige-Kungshamn: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster framtagande av handlingar för ombyggnation av Hunnebohemmet
Referensnummer: KA 2019/292
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser framtagande av handlingar för totalentreprenad ombyggnation av Hunnebohemmet.
Följande discipliner efterfrågas, anbud kan lämnas på en eller flera discipliner. Arkitekt (A), Mark (M), Byggnadskonstruktör (K), VVS, EL, Storkök (ST) och Brand (B)
För detaljer se förfrågningsunderlaget
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader, 71243000 Utkast till planer (system och integration), 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71315000 Byggnadsteknik, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71327000 Bärverksprojektering, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen