18159-2026 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Nybyggnad Dagligverksamhet, Sofiehem
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNybyggnad Dagligverksamhet, Sofiehem
BeskrivningUmeå kommun upphandlar en totalentreprenad avseende nybyggnad för daglig verksamhet i enlighet med förfrågningsunderlag.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117027:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten