Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av affärs och rekryteringsrådgivning
Referensnummer: 18/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bolaget upphandlar en samarbetspartner för att kostnadseffektivt skapa nya arbetstillfällen. Anbudsgivaren skall utföra rekrytering och affärsrådgivning i samarbete med pro-bono partners och andra kommunala initiativ och aktörer. Huvuddelen av ersättning är prestationsbaserad baserat på antal arbetstillfällen skapade.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen