181659-2019 - ÄndringSverige-Jönköping: Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalt kundmöte
Referensnummer: 7.1.11-03489/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan att lämna anbud
Distriktsveterinärerna, Jordbruksverket bjuder in till att lämna anbud avseende digitalt kundmöte för distriktsveterinärerna för vidareutveckling av djursjukvården.
Distriktsveterinärerna vill köpa en tjänst för röst- och videosamtal för utveckling avdistriktsveterinärernas digitala kundmöte och relaterade servertjänster/molntjänster. Distriktsveterinärerna vill även köpa en tjänst för strategisk utveckling och innovation mot distriktsveterinärernas målbild av det digitala kundmötet.
Det nya digitala kundmötet behöver kunna integreras mot dagens verksamhetssystem där all hantering av kunddata sker samt mot våra web-platser som idag hanteras av Jordbruksverket. Dagens verksamhetssystem ligger hos en extern leverantör och är en molntjänst.
Leverantören ska hantera support för de nya lösningar som kommer att införas.