Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
16FMV123220 Teknisk systemförvaltning av VDLIV.
Referensnummer: UH-2017-285
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Systemförvaltningsenheten (SFE) inom FM förvaltar ett 80-tal administrativa IT-system, ett flertal inom logistikområdet. IT-systemet VDLIV används för styrning av FM:s verkstäders underhållningsproduktion. För att kunna säkerställa Systemförvaltningens leverans behöver SFE upphandla teknisk systemförvaltning.
Notera att denna upphandling gör genom ett förhandlat förfarande med föregående annonsering enligt LUFS.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen