Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Public Service bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Varumärkesbyrå UR.
Referensnummer: 2017/26UR
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
UR upphandlar varumärkesbyrå som ska kunna stödja UR med rådgivning och framtagande av varumärkesplattform, varumärkesstrategi och varumärkespositionering. Dessutom ska anbudsgivaren ta fram en visuell identitet för UR som fungerar på alla plattformar och kanaler. Syftet med upphandlingen är att, med funktionell och ekonomisk utgångspunkt, säkerställa UR:s behov av tjänster kring varumärkesstrategiska frågor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79341000 Reklam, 79342000 Marknadsföring, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen