181727-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Ängelholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förmånsportal.
Referensnummer: KS 2016/719
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar en förmånsportal för Ängelholms kommun. Åstorps kommun deltar i upphandlingen med en option att kunna avropa förmånsportal om beslut om införande fattas. Avtal kommer inte att skrivas förrän efter ett sådant beslut.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48810000 Informationssystem, 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal, 72222300 IT-tjänster, 72610000 Datastöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen