181801-2018 - ResultatSverige-Karlskrona: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Karlskrona simhall
Referensnummer: KS2018/1516 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att tillgodose behovet av lokalvård i Karlskrona simhall.
Städningen omfattar 48 veckor per år, 7 dagar i veckan. Ytor som ej omfattas är restaurangköket, personallokaler och solarieavdelningen. Karlskrona simhall håller stängt under fyra veckor i juli månad.
Produkten/Tjänsten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen