181813-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Socialvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hem för vård eller boende, HVB, Akut och korttidsvård för barn och unga mellan 0-20 år och deras familjer
Referensnummer: 343/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Hem för vård eller boende (HVB), Akut och korttidsvård för barn och unga mellan 0-20 år och deras familjer.
Målgruppsindelning/delområden:
— HVB för barn 0-12 år med föräldrar
— HVB för barn 0-12 år med föräldrar inkl utredning
— HVB för barn 0-12 år utan föräldrar
— HVB för barn 0-12 år utan föräldrar inkl utredning
— HVB för ungdomar 13-20 utan föräldrar
— HVB för ungdomar 13-20 utan föräldrar inkl utredning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen