2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förbrukningsartiklar för Gynekologi och Obstetrik
Beskrivning: Förbrukningsartiklar för gynekologi, obstetrik och produkter till Neonatal och BB inkl. utrustning (amningspump och apgar timer) med tillbehör/förbrukning samt tillbehör/förbrukning till befintlig utrustning inom VGR.
Intern identifierare: RS 2025-03257
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33141118 Torkar och suddar, 33141200 Katetrar, 33141210 Ballongkatetrar, 33141230 Dilatator, 33141240 Katetertillbehör, 33141411 Skalpeller och knivblad, 33141610 Uppsamlingspåse, 33141641 Sonder, 33641400 Preventivmedel, 33641410 Orala preventivmedel, 33681000 Nappar, bröstkupor och liknande babyartiklar, 33711770 Nappar för spädbarn, 33712000 Kondomer, 33750000 Babyvårdsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000