181824-2018 - ResultatSverige-Karlstad: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konferenstjänster i Karlstad
Referensnummer: 0120-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlstads kommuns behov av konferenstjänster för endags- och flerdagskonferenser i Karlstad under en avtalsperiod på 2 år med möjlighet till förlängning 1 + 1 år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Endagskonferenser
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konferenser med logi
Del nr: 2