181845-2021 - ÄndringSverige-Timrå: Avfallshantering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbränning av avfall
Referensnummer: UH-2021-28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förbränning av hushållsavfall och därmed jämbördigt avfall insamlat som brännbart säck och kärlavfall.