Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Kommunens behov av hem för vård eller boende (HVB) för barn och unga med olika former av psykosocial problematik. Placeringar kommer att ske för individer i åldrarna 0-21 år.