181911-2021 - ÄndringSverige-Huddinge: Avfallstransport
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Insamling av avfall
Referensnummer: HS/2020:263
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende insamling, borttransport och tömning av källsorterat avfall samt insamling, borttransport och behandling av verksamhetsavfall från drift och förvaltning, från beställarens hämtställen inom Huddinge kommun. Ramavtalet är indelat i två geografiska avtalsområden.