181929-2017 - ÄndringSverige-Arlöv: Underhåll av gatubelysning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av offentlig belysning Burlövs kommun.
Referensnummer: 17/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232100 Underhåll av gatubelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser drift, exklusive energi, och underhåll av kommunens offentliga belysning inom Burlövs kommun enligt tekniska anvisningar inklusive jour/beredskap.
Entreprenaden innebär totalansvar för all gatu- och parkbelysning.