See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Patienthotell
Beskrivning: Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar övernattningar i hotellrum för patienter och/eller anhöriga i behov av övernattning i samband med sjukhusvistelse på Södersjukhuset AB. Avropsberättigade är utöver Södersjukhuset AB även ett antal regioner.
Intern identifierare: SÖS 2023–1764
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000